İnternet Ortamında Para Kazanmak ”Bölüm 2”

Lütfen Giriş YapVeyaHemen Kayıt OlarakGönderiyi Beğenebilirsiniz.
Havadis

İnternet’te Varlığınızı Oluşturun

Merhaba! Şimdi dijital dünyaya geçişin ilk adımını inceleyeceğiz: İnternet’te kendinize yer edinmek.

Dijital varlığınızı oluşturmak için, yerel girişler, web siteleri, mobil uygulamalar ve sosyal medya dahil çok sayıda seçeneğiniz var.

Bu temelleri doğru oturtursanız çok büyük bir fark yaratabilirsiniz.
Günümüzde herkes İnternet üzerinde kolayca yer edinebilir.

Akla ilk gelen fikir web sitesi olsa da mutlaka bu noktadan başlamanız gerekmez.

Bir kuaför olduğunuzu varsayalım. İnternet’ten müşteri bulmak ve kullanıcılar tarafından bulunmak için atacağınız ilk adım, kuaför salonunuzun girişini Google My Business gibi yerel dijital dizinlere eklemek olabilir.

Daha sonra bir kullanıcı Google’da, bulunduğunuz bölgedeki kuaför salonlarını aradığında, web sitesine gerek olmadan sonuçlarda gösterilirsiniz!
Potansiyel müşterilere işletmeniz ve neler yapabileceğiniz hakkında kısaca bilgi vermek için bir Facebook sayfası oluşturabilirsiniz. Bu sayfaya, tasarladığınız muhteşem saç stillerinden memnun kalan müşterilerin fotoğraf ve videolarını ekleyebilirsiniz.

Biraz Zor Görünüyorsa Endişelenmeyin.

Sosyal medyayı daha ayrıntılı keşfetmeniz için yardımcı olacak bir sürü videolar  var.
Web sitesi olmadan yapabileceğiniz birçok şey olsa da bir noktada web’de kendinize bir yer edinmek isteyebilirsiniz. Müşterileriniz bu web sitesine gelerek hakkınızda bilmeleri gereken her şeyi İnternet’te tek bir kaynaktan öğrenebilir.

Harika, Şimdi Sıradakine Geçelim!

Sitenizi planlamaya başladığınızda en önemli nokta şu: “Kullanıcıların sitenizde ne yapmasını istiyorsunuz?” Örneğin:
Sizi telefonla aramalarını mı istiyorsunuz? O halde telefon numaranızı her sayfaya belirgin bir şekilde ekleyin.
Belki dükkanınızın yerini bulmalarını istiyorsunuz. O zaman harita ve yol tarifi ekleyebilirsiniz.
Belki de İnternet üzerinden randevu almalarını hedefliyorsunuz. Sitenizde bu özelliğe yer verebilirsiniz.
Son olarak, İnternet üzerinden sipariş vererek veya ödeme yaparak ürünlerinizi satın almalarını istiyor olabilirsiniz. Buna e-ticaret denir ve basitten karmaşığa doğru birçok seçeneğe sahiptir.

İlginizi Çekebilir :  Nazi Döneminin Tank Teknolojisini İnceliyoruz

Web siteleri artık İnternet’te yer edinmek için tek seçenek değil. Günümüzde birçok işletme, müşterilerin akıllı telefonlarına veya tabletlerine yükleyebileceği mobil uygulamalar oluşturmakta.

Uygulamalar her türlü dijital kapıyı aralar. Örneğin, bağlılık programları oluşturabilir veya yaklaşan randevularla ilgili hatırlatmaları otomatik olarak gönderebilirsiniz.

Açıkça söylemek gerekirse: Kullanıcıların sizi web’de bulmasını istiyorsanız İnternet’te kendinize yer edinmeniz gerekir.

Yerel işletme dizinine giriş ekleyerek, sosyal medya sitelerinde sayfa oluşturarak, basit veya e-ticaret olanağı sunan kapsamlı bir web sitesi ya da bir mobil uygulama tasarlayarak veya bunların hepsini bir arada yaparak bunu başarabilirsiniz.

Hangisini seçerseniz seçin, yaptığınız seçim, kullanıcıların sizi bulacağı, tanıyacağı ve sonunda müşteriniz olabileceği yerdir.

::Dijital Ortamdan Para Kazanmak “Bölüm 1”

Reactions

2
0
0
0
0
0
Bu Gönderi İçin Zaten Tepki Verdin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir